Aktualności

Ogłoszenia parafialne - 8 września 2019

DWUDZIESTA TRZECIA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

08.09.2019

  1. Trwa cykl koncertów organowych w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu –  Organy Archikatedry. Dzisiaj wystąpi artysta z Polski – Przemysław Kapituła. W programie utwory: Feliksa Nowowiejskiego, Mieczysława Surzyńskiego, Fryderyka Chopina i in. Początek koncertu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę  aż do 22 września włącznie. Dokładny plan koncertów znajdziemy na plakatach  w kruchcie naszej świątyni. Już również pragniemy zaprosić na koncert w przyszłą niedzielę na którym wystąpi – Ennio Cominetti  z  Włoch.
  2. We wtorek 10 września o godz. 19.00 w naszej archikatedrze zostanie odprawiona Msza św. za tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego  oraz pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, a także w intencji ich Rodzin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  3. Rozpoczęliśmy  już nowy rok szkolny i katechetyczny. Dołóżmy wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Mszy św. i katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Rodziny z dziećmi szczególnie zapraszamy na Msze św. w niedzielę o  godz. 12.30, a młodzież na godz. 18.00.
  4. W naszej parafii archikatedralnej rozpoczyna się przygotowanie do  I Komunii św. dzieci z klas III, które jeszcze nie były u Komunii. Dzieci zamieszkałe na terenie naszej parafii, choć uczą się w szkołach poza granicami parafii, należy zapisać na pierwszym spotkaniu rodziców, które odbędzie się w niedzielę 15 września br. o godz. 11.30 w sali nad zakrystią.
  5. Już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św. można zamawiać w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Także jest możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.
  6. W najbliższą sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Świętego w ramach duchowego wydarzenia „Polska pod Krzyżem” zapraszamy do naszej świątyni na godz. 15.00 na nabożeństwo adoracji Krzyża połączone z modlitwą  Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  7. W przyszłą niedzielę  15 września o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego - Arcybiskupa Warszawskiego z prośbą o dobre i liczne powołania do posługi w Kościele z udziałem Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Serdecznie zapraszamy
  8. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  9. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00