Aktualności

ogłoszenia parafialne, 28 niedziela zwyła, 13.10.19

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

DWUDZIESTA ÓSMA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

13.10.2019.

  1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem:„Wstańcie, chodźmy”. W trakcie wszystkich Mszy św. wspieramy w modlitwie posługę Ojca Świętego Franciszka.

Także dzisiaj w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy na stypendia dla ubogiej, a zdolnej młodzieży. Przy wyjściu z kościoła  - w kruchcie -  można złożyć u Braci Serca Jezusowego ofiarę na ten cel. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i zdobywać

wiedzę religijną,  zapraszamy w pierwszą i trzecią środę miesiąca po   Mszy św. wieczornej na konwersatorium w sali nad zakrystią zatytułowane – „Wezwani do walki duchowej…” Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 16 października.

3.  Także w  najbliższą środę  o godz. 8.00 zostanie odprawiona

comiesięczna Msza św. w intencji zmarłych z odczytywaniem ich Imion, którzy zostali powierzeni naszej modlitwie w wypominkach. Serdecznie zapraszamy.

4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w

piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę   do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy   z Cudownym Panem Jezusem.

5. Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

odbędzie w przyszłą niedzielę 20 października  o godz. 11.30  w sali nad zakrystią. Wszystkie osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

6. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas –

Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin

poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Nasi Bracia zakonni, którzy pracują w Archikatedrze Warszawskiej –

rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, oraz ,,Idziemy” do których nabycia serdecznie zachęcamy.


8. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które

w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.

9. Także już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św.

można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Jest również możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku.

10. Już przyjmujemy tzw. wypominki. Modlitwa wspominkowa jest  wyrazem

naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki jednorazowe składamy do puszki w nawie bocznej naszego kościoła, a roczne możemy zgłaszać do Braci Serca Jezusowego w zakrystii. W wypominkach rocznych modlimy się za naszych zmarłych na Mszy św. o godz.  8.00 w każdą III środę miesiąca przez cały rok, natomiast  wypominki jednorazowe będą czytane we wszystkie dni miesiąca listopada na Mszach św.  o godz. 19.00.


 
 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00