Aktualności

ogłoszenia- 20 października 2019

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

20.10.2019

  1. Dzisiaj 20 października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazywany niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Przy wyjściu z kościoła u naszych Braci można złożyć do puszki dobrowolną ofiarę na rzecz wsparcia dzieł misyjnych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Stary Testament na Starówce. Warsztaty biblijne dla każdego- zachęta do tego, by samodzielnie czytać Biblię, coraz lepiej rozumieć Słowo Boże i historię jego powstania. Spotkania zawsze w drugą i czwartą środę miesiąca po Mszy św. wieczornej w sali nad zakrystią. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 23 października.
  3. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu Prymasowskich Wykładów Otwartych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, które odbędzie się w najbliższy czwartek 24 października o godz. 18.00 w sali nad zakrystią. Wykład zatytułowany  „Czy istnieje kultura narodowa w zamyśle Kardynała Stefana Wyszyńskiego” poprowadzi prof. Jan Żaryn.
  4. W piątek 25 października w Warszawie zostanie odsłonięty pomnik Wojciecha Korfantego – wybitnego śląskiego polityka i współtwórcy II Rzeczypospolitej. W naszej archikatedrze w tym dniu o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Wojciecha Korfantego pod przewodnictwem J. Em. Ks. Kardynała Kazimierza Nycza z oprawą muzyczną zespołu „Śląsk”. Serdecznie zapraszamy.
  5. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.
  7. Nasi Bracia zakonni, którzy pracują w Archikatedrze Warszawskiej – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, oraz ,,Idziemy” do których nabycia serdecznie zachęcamy.
  8. Także już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Jest również możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku w kancelarii.
  9. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny są prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych. Dlatego też przy wyjściu z kościoła Bracia Serca Jezusowego będą dokonywać liczenia wiernych uczestniczących we Mszy św. Wyniki tych badań posłużą do stworzenia „mapy religijności Polaków”.
  10. .Już przyjmujemy tzw. wypominki. Modlitwa wspominkowa jest  wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki jednorazowe składamy do puszki w nawie bocznej naszego kościoła, a roczne możemy zgłaszać do Braci Serca Jezusowego w zakrystii. W wypominkach rocznych modlimy się za naszych zmarłych na Mszy św. o godz.  8.00 w każdą III środę miesiąca przez cały rok, natomiast  wypominki jednorazowe będą czytane we wszystkie dni miesiąca listopada na Mszach św.  o godz. 19.00.
 
 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00