Aktualności

Ogłoszenia parafialne, 30 niedziela zwykła, 27.10.19
  1. Jutro w poniedziałek w setną rocznicę święceń biskupich abpa Achillesa Rattiego pierwszego nuncjusza apostolskiego w odrodzonej Polsce, późniejszego papieża Piusa XI w naszej archikatedrze o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem metropolity Mediolanu abpa Mario Delpiniego z którym koncelebrować będą m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvattore Pennacchio i metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Liturgię uświetni Chór Archikatedry Warszawskiej, a na zakończenie Mszy św. celebransi przejdą do kaplicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego, aby odmówić modlitwę.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy po trudach ziemskiego poszukiwania i wypełniania woli Bożej odebrali już wieniec chwały i radują się obecnością Boga w niebie.  Czcimy ich wszystkich razem, bo z ich pomocą możemy wzrastać w miłości do Boga i do bliźnich. Msze św.  w Bazylice archikatedralnej są odprawiane według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.00 i 21.00.

3. W sobotę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 17.45 będziemy czytać imiona naszych Zmarłych, a następnie o godz. 18.00 wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych Arcybiskupów, Prezydentów, Książąt mazowieckich, ludzi kultury i wszystkich zmarłych. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza żałobna z udziałem Polskiej Opery Królewskiej, która wykona Requiem W. A. Mozarta. Serdecznie zapraszamy.

4. Jeszcze przyjmujemy tzw. wypominki. Modlitwa wspominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki jednorazowe składamy do puszki w nawie bocznej naszego kościoła, a roczne możemy zgłaszać do Braci Serca Jezusowego w zakrystii. W wypominkach rocznych modlimy się za naszych zmarłych na Mszy św. o godz.  8.00 w każdą III środę miesiąca przez cały rok, natomiast  wypominki jednorazowe będą czytane we wszystkie dni miesiąca listopada na Mszach św.  o godz. 19.00.

5. Także już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Jest również możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku

6. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8. Od 1 do 8 listopada włącznie można  uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten, to znaczy Łaskę Boga – darowania kary za grzechy już odpuszczone można ofiarować wyłącznie za zmarłych. W Dzień Zaduszny 2 listopada, odpust za zmarłych można zyskać nawiedzając kościół i odmawiając Modlitwę Pańską oraz Wyznanie wiary. Każdy z tych odpustów zyskujemy będąc w stanie łaski uświęcającej i zachowując inne zwykłe warunki ( spowiedź sakramentalna, komunia św., modlitwa wg intencji Ojca św.).

9. W przyszłą  niedzielę o godz. 16.00 zebranie członków Żywego Różańca. Spotkanie  odbędzie się w salce katechetycznej w domu  parafialnym. Natomiast o godz. 17.30 z racji pierwszej niedzieli miesiąca listopada, zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją.


 
 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00