Aktualności

ogłoszenia parafialne, 10 listopada 2019

 

  1. Dzisiaj obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Przemilczane cierpienie”. W kruchcie naszej świątyni u Braci Serca Jezusowego możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na rzecz prześladowanych chrześcijan w Sudanie Południowym. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W poniedziałek –   przypada Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za tych którzy kształtują współczesność. Msze św. w naszej katedrze będą odprawione o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 19.00. Uroczysta Msza św. dziękczynna za dar odzyskania niepodległości przez Polskę  zostanie odprawiona o godz. 9.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
  3. Stary Testament na Starówce. Warsztaty biblijne dla każdego- zachęta do tego, by samodzielnie czytać Biblię, coraz lepiej rozumieć Słowo Boże i historię jego powstania. Spotkania zawsze w drugą i czwartą środę miesiąca po Mszy św. wieczornej w sali nad zakrystią. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 13 listopada.
  4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę   do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy   z Cudownym Panem Jezusem.
  5. W ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo- Wschodniej zapraszamy w najbliższą sobotę 16 listopada na koncert chóru Collegium Musicale z Estonii pod dyr. Endrika Üksvärava. Początek koncertu o godz. 17.00. Zaproszenia możemy otrzymać u naszych Braci w kruchcie świątyni przy wyjściu z kościoła.
  6. Także już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.  Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Jest również możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku
  7. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  8. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
  9. Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. odbędzie w przyszłą niedzielę 17 listopada  o godz. 11.30  w sali nad zakrystią. Wszystkie osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

 
 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00