Aktualności

ogłoszenia parafialne - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
  1. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu Prymasowskich Wykładów Otwartych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 25 listopada o godz. 18.00 w sali nad zakrystią. Wykład zatytułowany „Prymas Stefan Wyszyński - i człowiek dialogu” poprowadzi dr Ewa Czaczkowska.
  2. Stary Testament na Starówce. Warsztaty biblijne dla każdego- zachęta do tego, by samodzielnie czytać Biblię, coraz lepiej rozumieć Słowo Boże i historię jego powstania. Spotkania zawsze w drugą i czwartą środę miesiąca po Mszy św. wieczornej w sali nad zakrystią. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 27 listopada.
  3. W ramach przygotowań pastoralnych do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego każdego 28 dnia miesiąca od listopada do maja 2020 r. w naszej archikatedrze o godz. 19.00 będzie Msza św., a  następnie prelekcja jednego z zaproszonych gości oraz modlitwa przy grobie Prymasa Tysiąclecia. W najbliższy czwartek zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św., której będzie przewodniczyć bp Michał Janocha, a następnie na prelekcję prof. Pawła Skibińskiego pt. „Prymas, Polak, mąż stanu”.
  4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy Baryczków.
  5. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu. Okres ten należy uznać za czas pobożnego i radosnego oczekiwania na podwójne przyjście Jezusa Chrystusa. Ma to być czas radosnego oczekiwania na nowe życie; rodzące się życie Jezusa w Betlejem i nasze życie dopełnione w powtórnym przyjściu Pana.
  7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zebranie członków Żywego Różańca, również serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby należeć do naszej wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej w domu parafialnym. Natomiast o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo adoracyjne.
  8. W dniach 15-18 grudnia pragniemy zaprosić na nasze rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.00 i 21.00, a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz.  19.00. Rekolekcje w archikatedrze dla parafian i   mieszkańców   Warszawy –   poprowadzi ks. Maciej Jaszczołt nasz miejscowy duszpasterz. Informujemy wcześniej o terminie rekolekcji, aby każdy mógł wziąć w nich udział planując swoje zajęcia. Również prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich bliskich, przyjaciół i znajomych
  9. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” jest kalendarz poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

 
 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00