Aktualności

ogłoszenia parafialne - 1 grudnia 2019
  1. Dzisiaj o godz. 16.00 zebranie członków Żywego Różańca, również serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby należeć do naszej wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej w domu parafialnym. Natomiast o godz. 17.30 z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją.
  2. Rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Udział  w tzw. Roratach – Mszy św.  o świcie ku czci Matki Chrystusa - pomoże nam w religijnym przeżywaniu tego świętego czasu. W naszej Bazylice - Roraty są odprawiane we wszystkie dni powszednie o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy szczególnie na Roraty w czwartki również na godz. 6.45.
  3. Wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i zdobywać wiedzę religijną,  zapraszamy w pierwszą i trzecią środę miesiąca po   Mszy św. wieczornej na konwersatorium w sali nad zakrystią zatytułowane – „Wezwani do walki duchowej…” Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 4 grudnia.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca grudnia po  Mszy św. o godz. 19.00 do godz. 21.00 będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji kapłanów prowadzoną przez grupę modlitewną ANIMA.
  5. W  tym tygodniu przypada I piątek miesiąca grudnia. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Jezusa   zostanie odprawione o godz. 19.00. Dzieci w pierwszy piątek miesiąca wraz z rodzicami, zapraszamy do spowiedzi na godz. 17.00. W pierwsze piątki miesiąca również odwiedzamy naszych chorych zamieszkałych na terenie parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii.
  6. W ramach VIII Międzynarodowego Sympozjum Naukowego „Thesaurus Musicae Sacrae” organizowanego przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie zapraszamy do naszej archikatedry w dniu 6 grudnia (piątek) na godz. 16.00 na nieszpory łacińskie w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Uniwersytetu pod dyr. Michała Sławeckiego z akompaniamentem organowym Michała Dąbrowskiego.
  7. W przyszłą niedzielę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej archikatedrze zostaną odprawione oczywiście według porządku niedzielnego. Matka Boża objawiając się w tym dniu  pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. U nas w archikatedrze w godz. 12.00-12.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i będziemy modlić się odmawiając Różaniec.
  8. W dniach 15-18 grudnia pragniemy zaprosić na nasze rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.00 i 21.00, a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz.  19.00. Rekolekcje w archikatedrze dla parafian i   mieszkańców   Warszawy –   poprowadzi ks. Maciej Jaszczołt nasz miejscowy duszpasterz. Informujemy wcześniej o terminie rekolekcji, aby każdy mógł wziąć w nich udział planując swoje zajęcia. Również prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich bliskich, przyjaciół i znajomych.
  9. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Także dzisiaj Bracia rozpoczynają rozprowadzać opłatki na stół wigilijny w kruchcie kościoła. Opłatek nabywany w świątyniach jest potwierdzeniem naszej więzi ze wspólnotą Kościoła. W naszej parafii nie roznosimy opłatków po domach.
  10. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas - Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00