Kim jesteśmy?

Jesteśmy katolickim stowarzyszeniem zrzeszającym studentów warszawskich uczelni, którzy pragną na co dzień dzielić się z innymi radością płynącą z Ewangelii. Jesteśmy jedyną organizacją, która na tak dużą skalę promuje wartości katolickie w środowisku akademickim.
Działamy od 1989 roku, od samego początku starając się kierować nauką naszego patrona, którym jest kard. Stefan Wyszyński.
Soli Deo nie jest klasyczną wspólnotą, ani duszpasterstwem, tylko organizacją studencką o profilu katolickim, która stara się przekazywać dalej wartości, którymi sama żyje.

Co robimy?

  • Organizujemy wydarzenia na uczelniach, na które zapraszamy wszystkich studentów. Są to cykle konferencji, warsztaty, czy rekolekcje.
  • Realizujemy wydarzenia integrujące środowisko akademickie, takie jak bale bezalkoholowe, czy wyjazdy.
  • Wewnątrz naszego Stowarzyszenia uczestniczymy w spotkaniach formacyjnych, integracyjnych, a także działaniach charytatywnych. Bierzemy udział we wspólnych Mszach Świętych i nabożeństwach oraz różnego typu wydarzeniach kulturalnych.
  • Spotykamy się w Archikatedrze Warszawskiej w każdy wtorek o godzinie 19:00 w salce nad zakrystią. Opiekunem duchowym naszego Stowarzyszenia jest ksiądz Maciej Jaszczołt (jaszczolt.maciej@gmail.com)

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą działalnością, zapraszamy na nasze strony: 

https://solideo.pl/

https://www.facebook.com/SoliDeo1989

oraz do kontaktu mailowego: kontakt@solideo.pl

Daj sobie szansę odpowiadając na Boże wołanie i dołącz do nas!