Bierzmowanie młodzieży

Wraz z początkiem roku szkolnego, przyjmujemy kandydatów chcących przygotować się do sakramentu bierzmowania. Zwykle są to uczniowie trzeciej klasy gimnazjum lub pierwszej ponadpodstawowej. Spotkania w małej grupie odbywają się raz w miesiącu w sali parafialnej lub na platformie zoom. Kandydat powinien należeć do parafii archikatedralnej, mieć ukończone 16 lat, być ochrzczony, uczestniczyć we mszy świętej niedzielnej, w katechizacji szkolnej, odznaczać się nienaganną postawą. Jeśli nie należy do parafii powinien mieć także zgodę swojego Księdza Proboszcza na przygotowanie do bierzmowania poza swoją parafią.

Pierwsze spotkanie – organizacyjne, odbędzie się zdalnie. O terminie spotkania poinformujemy zainteresowanych drogą mailową.  Kandydatów spośród młodzieży prosimy o zgłoszenia za pośrednictwem formularza google:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddY0OU7YDA7xUOdzDlkltb1P-B_8nmfgjyoBCRwizUKISEsQ/viewform?usp=sf_link

Z uwagi na panującą epidemię oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację prosimy o cierpliwość. Pierwsze spotkanie powinno odbyć się w listopadzie. Tak planujemy, a co z tego wyjdzie, zobaczymy!

Spotkania przygotowuje ksiądz Maciej Jaszczołt.

Bierzmowanie dorosłych

w 2020 roku Parafia Archikatedralna prowadziła cykl spotkań przygotowujących osoby dorosłe do sakramentu bierzmowania. Przygotowania  odbywały się cyklicznie, od marca do czerwca. Spotkania odbywały się wirtualnie, z powodu epidemii.
Spotkania zostały już zakończone, uroczystość Bierzmowania jest zaplanowana na drugą połowę czerwca. Bez ukończonego kursu nie ma możliwości, by dołączyć do grupy już przygotowanych osób.
Nowy cykl spotkań rozpocznie się w lutym 2021.

 

Zapisy

Zapisy przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną, na adres: jaszczolt.maciej@gmail.com
Prosimy nie dzwonić ani składać dokumentów do kancelarii.

Informacje o innych ośrodkach przygotowujących dorosłych do bierzmowania można znaleźć na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Zaświadczenia o przyjęciu bierzmowania są wysyłane pocztą na adres parafii chrztu. Drugi egzemplarz można odebrać już następnego dnia w kancelarii ul. Kanonia 6, czynna pon-pi 10-12 i 16-18 z wyjątkiem świąt.

Odpowiedzialnym za przygotowanie jest ks. Maciej Jaszczołt.
W przypadku pytań, proszę pisać na adres jaszczolt.maciej@gmail.com