Bierzmowanie

Z uwagi na trudną sytuację pandemii, spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będą odbywały się hybrydowo, online oraz w katedrze.
Kurs przygotowujący do bierzmowania rozpocznie się we wtorek, 9 lutego, o 20.00.
Zakończenie kursu oraz uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania planujemy na połowę czerwca 2021. Oczywiście, wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej, ale jesteśmy dobrej myśli.

Kto może dołączyć do naszego kursu? Licealiści, studenci oraz Młodzi dorośli. Przede wszystkim kurs adresowany jest do mieszkańców Parafii Archikatedralnej na Starym Mieście, w Warszawie. Rozumiemy jednak, że z uwagi na zaistniałą sytuację, w wielu parafiach kursy nie odbywają się, dlatego zapraszamy także tych, którzy mieszkają poza Starym Miastem.

Aby dołączyć do kursu, osoby mieszkające poza naszą Parafią, powinny ze swojej parafii zamieszkania otrzymać zezwolenie na udział w kursie do bierzmowania w innej parafii.

Pierwsze spotkanie – organizacyjne, odbędzie się zdalnie. Link do tego spotkania prześlemy uczestnikom drogą mailową. Wszystkich zainteresowanych prosiliśmy o zgłoszenia za pośrednictwem formularza google. Termin zgłoszeń minął, w razie potrzeby prosimy o kontakt: jaszczolt.maciej@gmail.com

Prosimy nie dzwonić ani składać dokumentów do kancelarii.

Plan spotkań:

9 lutego, wtorek – spotkanie wirtualne, g. 20.00 – link przesłany będzie mailem, bezpośrednio do uczestników (platforma ZOOM)

21 lutego, niedziela – spotkanie stacjonarne, o 20.oo w katedrze, po spotkaniu, o 21.00 Msza Święta

2 marca, wtorek – spotkanie wirtualne, g. 20.00

19 marca, piątek, spotkanie stacjonarne, wieczorem, Droga Krzyżowa w Katedrze i spotkanie formacyjne

30 marca, wtorek, spotkanie wirtualne, g.20.00

11 kwietnia, niedziela, spotkanie stacjonarne w katedrze, g. 20.00, po spotkaniu wspólna Msza Święta o 21.00

20 kwietnia, wtorek, spotkanie wirtualne, g. 20.00

9 maja, niedziela, spotkanie stacjonarne w katedrze, g. 20.00, po spotkaniu wspólna Eucharystia o 21.00 – przedstawienie kandydatów

18 maja, wtorek, spotkanie wirtualne, g. 20.00

30 maja, niedziela, spotkanie stacjonarne w katedrze, g. 20.00, po spotkaniu Msza Święta o 21.00

8 czerwca, wtorek, spotkanie wirtualne, g. 20.00

12 czerwca, sobota, dzień skupienia w katedrze, 11.00 – 15.00

między 14 a 21 czerwca – bierzmowanie

Udział we wszystkich spotkaniach jest obowiązkowy.

Informacje o innych ośrodkach przygotowujących dorosłych do bierzmowania można znaleźć na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Zaświadczenia o przyjęciu bierzmowania są wysyłane pocztą na adres parafii chrztu. Drugi egzemplarz można odebrać już następnego dnia w kancelarii ul. Kanonia 6, czynna pon-pi 10-12 i 16-18 z wyjątkiem świąt.

Odpowiedzialnym za przygotowanie jest ks. Maciej Jaszczołt.
W przypadku pytań, proszę pisać na adres jaszczolt.maciej@gmail.com