Bierzmowanie

Z uwagi na trudną sytuację pandemii, spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będą odbywały się hybrydowo, online oraz w katedrze.
Kurs przygotowujący do bierzmowania rozpocznie się w listopadzie 2021.
Zakończenie kursu oraz uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania planujemy na połowę czerwca 2022.

Kto może dołączyć do naszego kursu?
Licealiści, studenci oraz Młodzi dorośli. Przede wszystkim kurs adresowany jest do mieszkańców Parafii Archikatedralnej na Starym Mieście, w Warszawie. Rozumiemy jednak, że w wielu parafiach kursy nie odbywają się regularnie, dlatego zapraszamy także tych, którzy mieszkają poza Starym Miastem.

Aby dołączyć do kursu, osoby mieszkające poza naszą Parafią, powinny ze swojej parafii zamieszkania otrzymać zezwolenie na udział w kursie do bierzmowania w innej parafii. Dokument ten powinny dostarczyć na pierwsze spotkanie organizacyjne.

Jak wyglądają spotkanie?
Odbywają się zasadniczo dwa razy w miesiącu. Raz na miejscu, w katedrze lub sali w domu parafialnym, a raz za pośrednictwem platformy zoom. Udział we wszystkich spotkaniach jest obowiązkowy. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 listopada, o 19.30. O szczegółach tego spotkania uczestnicy zostaną poinformowani mailowo.

Zgłoszenia przyjmujemy do 1 listopada, wyłącznie za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/nMuVKDjwnbkTHRbr6

Prosimy nie dzwonić ani składać dokumentów w kancelarii. 

Odpowiedzialnym za przygotowanie jest ks. Maciej Jaszczołt.
W przypadku pytań, proszę pisać na adres jaszczolt.maciej@gmail.com