Bierzmowanie młodzieży

Wraz z początkiem roku szkolnego, przyjmujemy kandydatów chcących przygotować się do sakramentu bierzmowania. Zwykle są to uczniowie trzeciej klasy gimnazjum lub pierwszej ponadpodstawowej. Spotkania w małej grupie odbywają się raz w miesiącu w sali parafialnej. Kandydat powinien mieć ukończone 16 lat, być ochrzczony, uczestniczyć we mszy świętej niedzielnej, w katechizacji szkolnej, odznaczać się nienaganną postawą.

Pierwsze spotkanie – organizacyjne, odbędzie się pod koniec października 2020. Kandydatów spośród młodzieży prosimy o zgłoszenia mailowe, wysłane na adres: jaszczolt.maciej@gmail.com

Spotkania przygotowuje ksiądz Maciej Jaszczołt.

Bierzmowanie dorosłych

w 2020 roku Parafia Archikatedralna prowadzi cykl spotkań przygotowujących osoby dorosłe do sakramentu bierzmowania. Przygotowania  odbywały się cyklicznie, od marca do czerwca. Spotkania odbywały się wirtualnie, z powodu epidemii.
Nowy cykl spotkań rozpocznie się w lutym 2020.
Nie ma możliwości, by bez przygotowania przyjąć sakrament bierzmowania w czerwcu 2020.

Terminy

Pierwsze spotkanie formacyjne odbyło się w środę, 4 marca, o 19.45, w sali domu parafialnego, ul. Kanonia 6.

Informujemy, że pełną mapę kursów można znaleźć na stronie http://archidiecezja.warszawa.pl/sakramenty/bierzmowanie/

Zapisy

Zapisy przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną, na adres: jaszczolt.maciej@gmail.com
Prosimy nie dzwonić ani składać dokumentów do kancelarii.

Informacje o innych ośrodkach przygotowujących dorosłych do bierzmowania można znaleźć na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Zaświadczenia o przyjęciu bierzmowania są wysyłane pocztą na adres parafii chrztu. Drugi egzemplarz można odebrać już następnego dnia w kancelarii ul. Kanonia 6, czynna pon-pi 10-12 i 16-18 z wyjątkiem świąt.

Odpowiedzialnym za przygotowanie jest ks. Maciej Jaszczołt.
W przypadku pytań, proszę pisać na adres jaszczolt.maciej@gmail.com