Służba Liturgiczna w archikatedrze warszawskiej to szczególne zadanie. Odbywają się tutaj różnorakie wydarzenia, ważne spotkania, a głównym celebracjom przewodniczy Arcybiskup Metropolita Warszawski oraz Biskupi pomocniczy.
Ponadto, każdego dnia i każdej niedzieli sprawowane są Msze Święte, w których potrzeba asysty liturgicznej oraz lektorów, odpowiedzialnych za czytanie Słowa Bożego podczas liturgii.
Do tej grupy zapraszamy wszystkich chętnych, Licealistów i Studentów, mieszkających na terenie Parafii św. Jana Chrzciciela oraz tych, którzy mieszkają w różnych częściach Warszawy. Zapraszamy także tych, którzy przyjechali tutaj na przykład na czas swoich studiów, wcześniej posługiwali w swoich rodzinnych parafiach i nie chcieliby przerywać tej drogi formacji.
Za formację ministrantów i lektorów w naszej Archikatedrze odpowiedzialny jest ks. Maciej Jaszczołt. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, napisz do Księdza opiekuna – jaszczolt.maciej@gmail.com

Spotkania formacyjne

W ramach posługi w Archikatedrze, poza udziałem w Liturgii, organizowane są też spotkania formacyjne, warsztaty liturgiczne, szkolenia „techniczne” z doskonalenia umiejętności czytania i śpiewu oraz konkretnych czynności w ramach posługi przy ołtarzu.

Zapraszamy!