Parafialny Zespół Charytatywny Caritas Archikatedry św. Jana Chrzciciela powołany został w latach 70-tych, zaś w 1989 został włączony do powstałego Caritas A.W. w 10-tą rocznicę powołania do życia Caritas A.W.PZCH Caritas otrzymał z rąk Prymasa Polski J. Glempa dyplom i medal, jako wyraz wdzięczności za działalność charytatywną.

Patron: Bł. O. Honorat Koźmiński
Opiekun: Ks. Bogdan Bartołd

Jeśli ktoś potrzebowałby jakiekolwiek pomocy, zwłaszcza osoby starsze i schorowane, to prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub pod numer telefonu 530 872 515 albo bezpośrednio do ks. Proboszcza. W miarę naszych możliwości będziemy starali się pomóc.

11 lutego – Międzynarodowy Dzień Chorego. W archikatedrze uroczysta Msza Święta z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych i specjalnym błogosławieństwem o godz. 10.00.

Pomóż nam pomagać!

Zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas (PZC) działającego w parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Tak oznaczona kwota 1,5 % Państwa podatku trafi na konto Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a podany cel szczegółowy sprawi, że pieniądze zostaną przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas działającemu w parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie i gotowość niesienia pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej Parafii.