Parafialny Zespół Charytatywny Caritas Archikatedry św. Jana Chrzciciela powołany został w latach 70-tych, zaś w 1989 został włączony do powstałego Caritas A.W. w 10-tą rocznicę powołania do życia Caritas A.W.PZCH Caritas otrzymał z rąk Prymasa Polski J. Glempa dyplom i medal, jako wyraz wdzięczności za działalność charytatywną.

Patron: Bł. O. Honorat Koźmiński
Opiekun: Ks. Bogdan Bartołd

Jeśli ktoś potrzebowałby jakiekolwiek pomocy, zwłaszcza osoby starsze i schorowane, to prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub pod numer telefonu 530 872 515 albo bezpośrednio do ks. Proboszcza. W miarę naszych możliwości będziemy starali się pomóc.

11 lutego – Międzynarodowy Dzień Chorego. W archikatedrze uroczysta Msza Święta z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych i specjalnym błogosławieństwem o godz. 10.00.

Pomóż nam pomagać!

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas (PZC) działającego w parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Jak to zrobić? (na przykładzie PIT-37):
– w pkt. 136 należy wpisać numer KRS: 0000225750
– w pkt. 137 wpisujemy kwotę 1% podatku
– w pkt. 138 wpisać: PZC w parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie
– w pkt. 139 koniecznie zaznaczyć: X

Tak oznaczona kwota 1% Państwa podatku trafi na konto Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a podany w pkt. 138 cel szczegółowy sprawi, że pieniądze zostaną przekazane Parafialnemu Zespołowi Caritas działającemu w parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.Emeryci i renciści mogą złożyć w Urzędzie Skarbowym PIT-OP, w którym wskażą Caritas Archidiecezji Warszawskiej – KRS 0000225750.

Bardzo dziękujemy za zrozumienie i gotowość niesienia pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej Parafii.