5 lipca 2020

XIV Niedziela Zwykła

  1. Zgodnie z naszymi zapowiedziami rozpoczynamy cykl koncertów organowych w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu – Organy Archikatedry. Dzisiaj wystąpi artysta z Polski – Piotr Wilczyński.  W programie utwory: Jana Sebastiana Bacha, Nicolasa de Grigny, Alfreda Hollinsa i innych. Początek koncertu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Koncerty będą się odbywać w każdą niedzielę lipca i sierpnia aż do 20 września włącznie. Dokładny plan koncertów znajdziemy na plakatach w kruchcie naszej świątyni. Już również pragniemy zaprosić na koncert w przyszłą niedzielę na którym wystąpi – Przemysław Kapituła z Polski.
  2. W piątek 10 lipca o godz. 19.00 w naszej archikatedrze zostanie odprawiona Msza św. za tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego  oraz pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, a także w intencji ich Rodzin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  3. Nasza parafia archikatedralna od ponad dwóch lat jest w programie Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni –  rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”, które mogą być dobrą lekturą w ramach wakacyjnego wypoczynku.
  5. Można także zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020. Modlitwa z racji rocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także w intencji zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii.
  6. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy  o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielę we Mszy świętej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.