16 lutego 2020

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Pragniemy  poinformować, że zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W trakcie naszych duszpasterskich spotkań, odwiedziliśmy parafian z ponad 900 mieszkań. Nasza parafia archikatedralna liczy niecałe 4000 wiernych, oceniamy, że zostaliśmy przyjęci przez ok. 40% naszych parafian. Niestety w trakcie kolędy zauważyliśmy, że nasza parafia ma coraz mniej osób, które się do nas sprowadzają, aby zamieszkać na stałe, jest  pewna grupa osób wynajmująca mieszkania. Większość naszych parafian stanowią osoby starsze i schorowane, młodych małżeństw z dziećmi w naszej parafii szacujemy na ok. 30. Zauważyliśmy bardzo dużo mieszkań w których już od kilku  lat nikt nie mieszka, albo bywa okazjonalnie.  Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy się spotkać na kolędzie i wspólnie wyrażać naszą troskę o poziom duchowy i materialny naszej wspólnoty parafialnej. Jeszcze raz dziękujemy i powierzamy Was wszystkich – Drodzy Parafianie,  Panu Bogu i Matce Najświętszej.
  2. Wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i zdobywać wiedzę religijną,  zapraszamy w pierwszą i trzecią środę miesiąca po   Mszy św. wieczornej na konwersatorium w sali nad zakrystią zatytułowane – „Wezwani do walki duchowej…” Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 19 lutego.
  3. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy krucyfiksu z Cudownym Panem Jezusem.
  4. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Prymasa Hlonda. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
  5. Można także zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020. Modlitwa z racji rocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także w intencji zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii. Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Również już możemy rezerwować wymarzone terminy dotyczące zawarcia związku małżeńskiego w 2020 roku  w naszym kościele. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii od poniedziałku do piątku   w godz. 10-12 i 16-18.