24 września 2023
25 Niedziela Zwykła rok A

Strona ze zdjęciami i opisami nowych stacji Drogi Krzyżowej w naszej katedrze: https://katedra.mkw.pl/droga

Na tej stronie znajdziesz informacje o tym, w jaki konkretny sposób nasza parafia pomaga Ukrainie:

https://katedra.mkw.pl/katedra-dla-ukrainy/

  1. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w każdy wtorek o godz. 19.00 za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z błogosławieństwem Jego relikwiami. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy Prymasa Tysiąclecia.
  2. Wszystkich Licealistów, Studentów i Dorosłych, zapraszamy na kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej Archikatedrze. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 26 września o godz. 19.45 w salce w domu parafialnym. Zapisy prowadzimy w kancelarii parafialnej lub drogą mailową.
  3. Każdego 28 dnia miesiąca o godz. 19.00 w naszej archikatedrze jest odprawiana Msza św. dziękczynna za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia z prośbą o rychłą kanonizację. W najbliższy czwartek zapraszamy na godz. 18.30 do kościoła, gdzie wysłuchamy świadectwo Siostry Nulli uzdrowionej za przyczyną bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a potem na Mszę św., której będzie przewodniczyć i wygłosi homilię ks. dr Andrzej Gałka. Serdecznie zapraszamy
  4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00. Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy   z Cudownym Panem Jezusem.
  5. Nasi Bracia zakonni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Idziemy” do których nabycia serdecznie zachęcamy.
  6. Przygotowania dla osób dorosłych do przyjęcia sakramentu Chrztu św. Eucharystii i Bierzmowania rozpoczniemy w naszej Archikatedrze Warszawskiej 4 października o godz. 19.00 w sali w domu parafialnym przy ul. Kanonia 6. Wszyscy zainteresowani mogą się zapisywać w kancelarii parafialnej lub drogą elektroniczną.
  7. Już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2024.  Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Także jest możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.
  8. Osoby, które w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowania do sakramentu małżeństwa w ramach Wieczorów dla Narzeczonych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 października w sali nad zakrystią / wejście od ulicy Jezuickiej/. Wieczory dla narzeczonych są prowadzone w ramach obowiązkowego kursu przedmałżeńskiego i ten kurs zaliczają. Zapisy chętnych przyjmujemy w kancelarii lub drogą elektroniczną.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc w którym czcimy Matkę Bożą rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszej świątyni będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.
  10. Także w  przyszłą niedzielę o godz. 16.30 odbędzie się  zebranie członków Żywego Różańca, również serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby należeć do naszej wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej w domu parafialnym. Natomiast o godz. 17.30 zostanie odprawione w kościele nabożeństwo różańcowe z procesją eucharystyczną.