23 stycznia 2022
III Niedziela Zwykła, rok C

  1. Zapraszamy do odwiedzin naszej katedry, do modlitwy i refleksji przy tegorocznej dekoracji Żłóbka. Nawiązuje ona do wypowiedzianych przez Jezusa słów: „Ja jestem światłością świata”. Szczegółowy opis oraz mała galeria zdjęć jest dostępna tutaj: https://katedra.mkw.pl/szopka-w-katedrze-2021/
  2. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w każdy wtorek o godz. 19.00 za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z błogosławieństwem Jego relikwiami. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy  Prymasa Tysiąclecia.
  3. Babilon w Biblii. Warsztaty biblijne dla każdego – zachęta do tego, aby samodzielnie czytać Biblię oraz lepiej rozumieć Słowo Boże i historię jego powstania. Spotkania odbywają zawsze w drugą i czwartą środę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Niestety w najbliższą środę spotkania nie będzie, bardzo przepraszamy
  4. Każdego 28 dnia miesiąca o godz. 19.00 w naszej świątyni jest odprawiana Msza św. dziękczynna za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Zapraszamy w najbliższy piątek 28 stycznia na Mszę św. w której w sposób szczególny będą uczestniczyć przedstawiciele różnych grup i wspólnot z całej Warszawy wraz ze swoimi duszpasterzami. Mszy św. będzie przewodniczyć i wygłosi słowo – ks. Bartosz Pikul – proboszcz parafii św. Krzyża w Warszawie, a po Mszy św.  odmówimy modlitwę w kaplicy bł. Stefana Wyszyńskiego.
  5. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2022. Modlitwa z racji rocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także w intencji zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii. Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Również już możemy rezerwować wymarzone terminy dotyczące zawarcia związku małżeńskiego w 2022 roku  w naszym kościele. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii od poniedziałku do piątku   w godz. 10-12 i 16-18.
  6. Nasza parafia od ponad trzech lat uczestniczy w programie Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki znajdującej się przy szopce. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Nasi Bracia zakonni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” oraz ,,Idziemy” do których nabycia serdecznie zachęcamy.