19 maja 2024
VIII Niedziela Wielkanocna, rok B

niEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Droga krzyżowa w naszej katedrze: https://katedra.mkw.pl/droga

Tegoroczna dekoracja Grobu Pańskiego w katedrze: https://katedra.mkw.pl/grob-panski-2024/

   1. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.
   2. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w każdy wtorek o godz. 19.00 za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z błogosławieństwem Jego relikwiami. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy Prymasa Tysiąclecia.
   3. Trwa cykl comiesięcznych wykładów biblijnych adresowanych do każdego, kto chce czytać i poznawać Pismo Święte. W tym roku tematem są listy świętego Pawła. Kolejne spotkanie poświęcone będzie tematyce Listu św. Pawła do Kolosan – już w najbliższą środę po Mszy wieczornej o 19.45 w kościele.
   4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy krucyfiksu z Cudownym Panem Jezusem.
   5. W sobotę 25 maja w naszej archikatedrze 9 diakonów z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie i Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater”, przyjmie święcenia kapłańskie. Uroczysta Msza św. na której będzie udzielany sakrament kapłaństwa zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. Kardynała Kazimierza Nycza o godz. 10.00. Diakonów, przygotowujących się do święceń w ramach rekolekcji powierzamy naszym modlitwom.
   6. Nasi Bracia zakonni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” oraz ,,Idziemy” do których nabycia serdecznie zachęcamy. 
   7. Nasza parafia zbiera środki finansowe  dla chrześcijan w Palestynie, które będą stanowiły wsparcie dla rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego. Ofiary na ten cel można składać do puszki znajdującej  się w lewej nawie kościoła.