25 lipca 2021
XVII Niedziela Zwykła, rok B

1. Trwa cykl koncertów organowych w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu – Organy Archikatedry. Dzisiaj wystąpi artysta z Belgii – Eric Hallein. W programie utwory: Johanna Sebastiana Bacha, Cesara Francka, René Vierne’a, Clémenta Loreta i  innych. Początek koncertu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia aż do 19 września włącznie. Dokładny plan koncertów znajdziemy na plakatach w kruchcie naszej świątyni. Już również pragniemy zaprosić na koncert w przyszłą niedzielę na którym wystąpi – Martin Bernreuther z Niemiec.

2. Dziś 25 lipca obchodzimy dzień automobilistów, motocyklistów, kierowców pojazdów mechanicznych i podróżujących. Z tej okazji Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, która wspiera misjonarzy w zakupie środków transportu, zbiera dobrowolne ofiary do puszek w ramach akcji – Podaruj i Ty polskim misjonarzom 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże. Dzisiaj także  możemy składać ofiary do puszki u naszych Braci przy wyjściu z katedry w kruchcie. Każdy Darczyńca otrzyma  pamiątkę ze św. Krzysztofem.

3. W ramach przygotowań duszpasterskich do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego każdego 28 dnia miesiąca w naszej archikatedrze jest odprawiana Msza św. w intencji dobrych owoców beatyfikacji  w naszym życiu. Serdecznie zapraszamy na Mszę św.  w najbliższą środę na godz. 19.00, a po Mszy św.  odmówimy modlitwę w kaplicy Prymasa Tysiąclecia. Mszy św. będzie przewodniczyć i wygłosi homilię pt. „Prymas Wyszyński” ks. Jerzy  Jastrzębski.

4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę  do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy  z Cudownym Panem Jezusem.

5. Można także zamawiać intencje Mszy św. na rok 2021. Modlitwa z racji rocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także w intencji zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii.

6. Nasza parafia archikatedralna od ponad trzech lat jest w projekcie Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a  także tygodnik „Idziemy”, do których nabycia serdecznie zachęcamy.

8.  W przyszłą niedzielę  – 1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 19.00 zostanie odprawiona w naszej świątyni Msza św. w intencji wszystkich poległych i pomordowanych    w obronie Ojczyzny.

9. Również w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 – w godzinie wybuchu Powstania Warszawskiego, w kościołach całej naszej Archidiecezji zostaną uruchomione dzwony. Prosimy w tym czasie o modlitwę i chwilę refleksji w intencji wszystkich poległych i pomordowanych powstańców oraz mieszkańców Warszawy.

10. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30. Nie będzie procesji eucharystycznej.