13 niedziela zwykła,
rok a, 28 czerwca 2026
- Zgodnie z naszymi zapowiedziami rozpoczynamy cykl koncertów organowych w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu „Organy Archikatedry”. W przyszłą niedzielę, 5 lipca, wystąpi artysta z Belgii – Eric Hallein. Początek koncertu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Koncerty będą się odbywać w każdą niedzielę lipca i sierpnia, aż do 20 września włącznie. Dokładny plan koncertów znajdziemy na plakatach w kruchcie naszej świątyni.
- Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w każdy wtorek o godz. 19.00 za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, z błogosławieństwem Jego relikwiami. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy Prymasa Tysiąclecia.
- Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Warszawie co roku organizuje Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną na Jasną Górę. Pielgrzymka odbywa się od 5 do 14 sierpnia, a w tym roku wyruszy już po raz 46. Zapisy rozpoczynają się 1 lipca. Więcej informacji o pielgrzymce można znaleźć na stronie www.wapm.waw.pl.
- Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00. Przed Mszą św. modlimy się, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy z Cudownym Panem Jezusem.
- Szesnaście lat temu w Bułgarii, w paśmie górskim Pirin, na szczycie Wichrem zginął tragicznie ks. Grzegorz Fabiński – nasz duszpasterz z Archikatedry Warszawskiej. Msza św. za spokój duszy ks. Grzegorza i Jego Rodziców zostanie odprawiona w najbliższą sobotę, 4 lipca, o godz. 19.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- W okresie wakacji, to znaczy w lipcu i sierpniu, Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00 i 19.00. W niedziele bez zmian, to znaczy o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.00 i 21.00.
- Nasza parafia zbiera środki finansowe dla Domu Pokoju w Betlejem, prowadzonego przez Siostry Elżbietanki. Ofiary na ten cel można składać do puszki znajdującej się w lewej nawie kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
- Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Pacławskiej, Markowej i Krasiczyna w dniach 11–13 września. Zapisy i informacje można otrzymać bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
- Nasi Bracia zakonni rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, do których nabycia serdecznie zachęcamy.
- W naszej archikatedrze powstaje parafialna grupa synodalna. Planowane są 1–2 spotkania w miesiącu, które będą łączyły modlitwę i pracę nad zagadnieniami V Synodu Archidiecezji Warszawskiej. Rozpoczniemy modlitwą i spotkaniem informacyjnym po wakacjach, we wrześniu. Osoby, które chciałyby włączyć się w to wielkie, wspólne dzieło, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, gdzie można zostawić swoje dane kontaktowe.
- Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wspierają naszą Wspólnotę modlitwą i ofiarą. Jesteśmy naszym Parafianom i Darczyńcom bardzo wdzięczni i zapewniamy o modlitewnej pamięci.









