26 stycznia 2020

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W ramach przygotowań pastoralnych do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego każdego 28 dnia miesiąca od listopada do maja 2020 r. w naszej archikatedrze o godz. 19.00 jest odprawiana Msza św., a  następnie prelekcja jednego z zaproszonych gości oraz modlitwa przy grobie Prymasa Tysiąclecia. W najbliższy wtorek zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św., której będzie przewodniczyć ks. abp Wojciech Polak – Prymas Polski, a następnie na prelekcję ks. prof. Piotra Mazurkiewicza pt. „Prymas a Naród”.
  2. W przyszłą niedzielę 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego – dzień modlitwy za  osoby poświęcone Panu Bogu. Z tej okazji w naszej Bazylice Archikatedralnej o godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św.   z udziałem członków zgromadzeń zakonnych. Pozostałe Msze św.  zostaną odprawione według porządku niedzielnego. W tym dniu do kościoła przynosimy gromnice, których płomień symbolizuje Chrystusa – światłość świata. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych.
  3.  Także w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zebranie członków Żywego Różańca, również serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby należeć do naszej wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej w domu parafialnym. Natomiast o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo adoracyjne.
  4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy krucyfiksu z Cudownym Panem Jezusem.
  5. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020. Modlitwa z racjirocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także w intencji zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii. Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Również już możemy rezerwować wymarzone terminy dotyczące zawarcia związku małżeńskiego w 2020 roku  w naszym kościele. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii od poniedziałku do piątku   w godz. 10-12 i 16-18.
  6. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy naszej szopce bożonarodzeniowej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  8. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Szczegółowy plan kolędy znajduje się na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła (oraz na dole tej strony). Parafian, którzy w tym roku sprowadzili się do naszej parafii i czekają na wizytę duszpasterską prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. W tym tygodniu odwiedzimy naszych Parafian zamieszkałych przy następujących ulicach:

27 stycznia (poniedziałek) – ul. Świętojańska

28 stycznia (wtorek) – ul. Jezuicka

29 stycznia (środa) – Rynek Starego Miasta

30 stycznia (czwartek) – ul. Piekarska

31 stycznia (piątek) – ul. Kanonia, ul. Szeroki Dunaj

01 lutego (sobota) – ul. Bednarska 6, 6a, 8, 10, 12, 16,18, 18a, 20, 20a, 22. 

W soboty  wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 11.00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00, zakończenie kolędy przewidujemy w danym dniu ok. godz.  21.00.   Przypomnijmy również o kolędzie swoim sąsiadom.


zdjęcia naszej tegorocznej szopki znajdą Państwo pod adresem: https://katedra.mkw.pl/szopka-w-katedrze-2019/