28 lutego 2021

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku rozważamy temat „Żyjmy Eucharystią”. W kruchcie kościoła u naszych Braci, można złożyć do puszki dobrowolną ofiarę na rzecz dzieł misyjnych w świecie. Za wszystkie ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać. 
 2. W pierwszy czwartek miesiąca marca po  Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na wspólną modlitwę prowadzoną przez grupę modlitewną ANIMA. 
 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca marca. Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Jezusa  zostanie odprawione o godz. 19.00.  Sakrament pokuty będzie sprawowany w trakcie liturgii Mszy św. W pierwsze piątki miesiąca również odwiedzamy naszych chorych zamieszkałych na terenie parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii.
 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 18.00 jest odprawiana Droga Krzyżowa  zakończona nabożeństwem pasyjnym z oddaniem czci relikwiom Krzyża Świętego.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniami i procesją eucharystyczną, jest odprawiane we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 1. Już pragniemy zaprosić na nasze rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się 21 marca w niedzielę na Mszach św. o godz.  9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.00 i 21.00, a następnie w poniedziałek i wtorek  o godz. 19.00. Rekolekcje w Wielkim Poście w naszej archikatedrze dla parafian i mieszkańców  Warszawy poprowadzi znany i ceniony rekolekcjonista – o. Wojciech Czwichocki – dominikanin z Warszawy.   
 1. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Idziemy”  do których nabycia serdecznie zachęcamy. Znajdziemy w nich wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła i  spraw społecznych
 1. Nasza parafia archikatedralna od ponad trzech lat jest w projekcie Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Serdecznie zapraszamy studentów na rekolekcje wielkopostne pt.: „Szczepionka na duszę, czyli o dobrej spowiedzi”, które odbędą się już od przyszłej niedzieli do wtorku (7-9 marca), o godz. 19:00 w naszej Archikatedrze. Poprowadzą je nasi duszpasterze ks. Bartosz i ks. Maciej. Po mszach świętych będzie możliwość spotkania się ze studentami z Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego SOLI DEO, którzy zapraszają młodzież akademicką do włączenia się w działalność tej wspólnoty.
  szczegóły: https://fb.me/e/2aqQkbnky