3 lipca 2022
 XIV Niedziela Zwykła, rok C

  1. Zgodnie z naszymi zapowiedziami rozpoczynamy cykl koncertów organowych w ramach XXIX Międzynarodowego Festiwalu – Organy Archikatedry. Dzisiaj wystąpi artystka z Ukrainy – Svitlana Pozdnysheva. W programie utwory: Jana Sebastiana Bacha, Dmytro Bortnianskiego, Charlesa-Marie Widora i innych. Początek koncertu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Koncerty będą się odbywać w każdą niedzielę lipca i sierpnia aż do 18 września włącznie. Dokładny plan koncertów znajdziemy na plakatach w kruchcie naszej świątyni. Już również pragniemy zaprosić na koncert w przyszłą niedzielę na którym wystąpi – Maria Erdman z Polski. Dzisiaj przed koncertem zostanie wręczona nagroda Konferencji Episkopatu Polski za wkład w rozwój muzyki sakralnej. „Srebrną Piszczałkę” otrzyma wybitny dyrygent, muzykolog i Profesor Akademii Muzycznej w Warszawie – ks. prof. Kazimierz Szymonik.
  2. Dwanaście lat temu 4 lipca 2010 roku  w Bułgarii w paśmie górskim Pirin na szczycie Wichrem zginął tragicznie ks. Grzegorz Fabiński – nasz duszpasterz z Archikatedry Warszawskiej. Msza św. żałobna za spokój duszy ks. Grzegorza oraz Jego Rodziców zostanie odprawiona jutro w poniedziałek 4 lipca o godz. 19.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w każdy wtorek o godz. 19.00 za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z błogosławieństwem Jego relikwiami. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy  Prymasa Tysiąclecia.
  4. Wojna, która toczy się  na Ukrainie budzi nasze sumienia i wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski. Możemy złożyć ofiarę dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy do skarbony znajdującej się w lewej nawie kościoła lub dokonać wpłaty przez ofiaromat. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę   do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy z Cudownym Panem Jezusem.
  6. W przyszłą niedzielę 10 lipca o godz. 19.00 w naszej archikatedrze zostanie odprawiona Msza św. za tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką  – Lecha i Marię Kaczyńskich, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego  oraz pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, a także w intencji ich Rodzin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  7. Nasi Bracia zakonni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” oraz ,,Idziemy” do których nabycia serdecznie zachęcamy. Dzisiaj również możemy u naszych Braci nabyć piękny album poświęcony bł. Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz obrazki z Jego relikwią.
  8. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielę we Mszy świętej, ale także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.