10 października
 2021
XXVIII Niedziela Zwykła, rok B

 1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. W trakcie wszystkich Mszy św. będziemy przybliżać duchowe dziedzictwo św. Jana Pawła II.

  Także dzisiaj w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy na stypendia dla ubogiej, a zdolnej młodzieży. Przy wyjściu z kościoła – w kruchcie –  można złożyć u Braci Serca Jezusowego ofiarę na ten cel. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 2. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w każdy wtorek o godz. 19.00 za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z błogosławieństwem Jego relikwiami. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy  Prymasa Tysiąclecia.

 3. Babilon w Biblii. Warsztaty biblijne dla każdego – zachęta do tego, by samodzielnie czytać Biblię, coraz lepiej rozumieć Słowo Boże i  historię jego powstania. Spotkania zawsze w drugą i czwartą środę miesiąca po Mszy św. wieczornej w kościele. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 13 października. Ulotki informujące o konwersatorium można zabrać ze sobą przy wyjściu z kościoła.

 4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy z Cudownym Panem Jezusem.

 5. Nasza parafia archikatedralna od ponad trzech lat jest w projekcie Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 6. Już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2022. Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Także jest możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.

 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszej świątyni są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.

 8. Nasi Bracia zakonni, którzy pracują w Archikatedrze Warszawskiej – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, oraz ,,Idziemy” do których nabycia serdecznie zachęcamy. Dzisiaj także możemy u naszych Braci nabyć modlitewnik sw. Jana Pawła II i album o Prymasie Tysiąclecia.

 9. W przyszłą niedzielę 17 października odbędzie się Procesja Różańcowa ulicami Warszawy organizowana przez mężczyzn należących do Męskiego Różańca. Procesja rozpocznie się o godz. 14.00 przed katedrą warszawsko-praską pw. św. Floriana Męczennika i Michała Archanioła. Procesja mostem Śląsko-Dąbrowskim uda się na Stare Miasto, a zakończenie nastąpi około godziny 17.00 na Placu Zamkowym. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji i modlitwie różańcowej.

 10. W naszej katedrze trwają 33-dniowe rekolekcje dziękczynne pt. „Wszystko postawić na Maryję” z fragmentami nauczania bł. Stefana kard. Wyszyńskiego oraz bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. W dni powszednie o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z rozważaniami, a godz. 19.00 na Mszę św. z nauką rekolekcyjną. W niedzielę – nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione o godz. 17.30. Rekolekcje potrwają do 30 października.
  Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych niezwykłych rekolekcjach. Treści rekolekcyjne na każdy dzień znajdziesz tu: https://beatyfikacja33.pl/33dn