19 marca 2023
4 Niedziela Wielkiego Postu, rok A

Strona ze zdjęciami i opisami nowych stacji Drogi Krzyżowej w naszej katedrze: https://katedra.mkw.pl/droga/

Strona, na której mogą Państwo dowiedzieć się o naszych działaniach w ostatnim czasie, w związku z katedralną pomocą niesioną Ukrainie: https://katedra.mkw.pl/katedra-dla-ukrainy/

  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 18.00 jest odprawiana Droga Krzyżowa zakończona nabożeństwem pasyjnym w kaplicy Baryczków z błogosławieństwem relikwiami Krzyża Świętego, a nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniami i procesją eucharystyczną, jest odprawiane we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
  2. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w każdy wtorek o godz. 19.00 za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z błogosławieństwem Jego relikwiami. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy Prymasa Tysiąclecia.
  3. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00. Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy krucyfiksu z Cudownym Panem Jezusem.
  4. W najbliższą sobotę 25 marca w naszej archikatedrze zostanie wykonane Oratorium in memoriam Servi Dei János Esterházy przez chór św. Efrema i solistów z Węgier pt. „W krzyżu pojednanie”. Początek oratorium o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
  5. W minionym tygodniu w naszej archikatedrze zostały przez Kardynała Kazimierza Nycza poświęcone stacje Drogi Krzyżowej, które zostały zaprojektowane i przygotowane specjalnie dla naszej świątyni przez artystę Łukasza Krupskiego. Fotografie stacji i opisy są wyeksponowane na wystawie, która znajduje się w prawej nawie naszego kościoła.
    Pamiątkowe cegiełki z których dochód jest przeznaczony na sfinansowanie stacji Drogi Krzyżowej możemy nabywać u naszych Braci w kruchcie świątyni. Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Idziemy” do których nabycia serdecznie zachęcamy, tym bardziej, że w każdym z nich znajdziemy ciekawe artykuły na temat naszej nowej Drogi Krzyżowej.
  7. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas (PZC) działającego w naszej parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Ulotki informujące o tym, jak można tego dokonać są do odebrania u naszych Braci przy wyjściu z kościoła. Szczegóły znajdą Państwo także na stronie internetowej Parafialnego Zespołu Caritas: https://katedra.mkw.pl/caritas-parafialna/. Dziękujemy za ten dar serca.