9 maja 2021
6 Niedziela Wielkanocna 

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, którą czcimy jako naszą Orędowniczkę u Boga w niebie. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.  
  1. Jutro w poniedziałek 10 maja o godz. 19.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. za tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego  oraz pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, a także w intencji ich Rodzin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  1. W czwartek 13 maja o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumanna i o powrót do korzeni chrześcijańskich dla Europy. Przed Mszą św. o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy. 
  1. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy krucyfiksu z Cudownym Panem Jezusem.
  1. Można także zamawiać intencje Mszy św. na rok 2021. Modlitwa z racji rocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także w intencji zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii. Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Również jeszcze możemy rezerwować  terminy dotyczące zawarcia związku małżeńskiego w 2021 roku  w naszym kościele. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.
  1. Nasza parafia archikatedralna od ponad trzech lat jest w projekcie Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, także tygodnik „Idziemy”, do których nabycia serdecznie zachęcamy.
  2. List Metropolity warszawskiego przed planowanymi beatyfikacjami i po powrocie z leczenia szpitalnego: https://archwwa.pl/wp-content/uploads/2021/05/List-pasterski-kard.-Nycza.pdf