24 stycznia 2021

III Niedziela czasu Zwykłego

uwaga: informacje o odwołanej w tym roku wizycie duszpasterskiej oraz plik z propozycją modlitwy kolędowej domowników umieszczone są na dole tej strony

tegoroczna dekoracja żłóbka wraz z opisem:

https://katedra.mkw.pl/szopka-w-katedrze-2020/

  1. W ramach przygotowań duszpasterskich do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego każdego 28 dnia miesiąca w naszej archikatedrze jest odprawiana Msza św. w intencji dobrych owoców beatyfikacji w naszej Ojczyźnie i Kościele. Serdecznie zapraszamy na Mszę św.  w najbliższy czwartek na godz. 19.00, a po Mszy św. odmówimy modlitwę w kaplicy Prymasa Tysiąclecia. Mszy św. będzie przewodniczyć bp Michała Janocha, a homilię pt. „Prymas Wyszyński a Kościół”, wygłosi o. prof. Jacek Salij OP.
  2. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy krucyfiksu z Cudownym Panem Jezusem. 
  3. W naszej parafii organizujemy kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla Licealistów, Studentów i Dorosłych. Z uwagi na pandemię kurs będzie odbywał się hybrydowo, wirtualnie i stacjonarnie. Informacje na temat kursu znajdują się na stronie parafialnej w zakładce – bierzmowanie. Tam też znajduje się formularz zgłoszenia na kurs. Przygotowania rozpoczniemy we wtorek 9 lutego.
  4. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2021. Modlitwa z racji rocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także w intencji zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii. Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Również już możemy rezerwować wymarzone terminy dotyczące zawarcia związku małżeńskiego w 2021 roku  w naszym kościele. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.
  5. Bracia Serca Jezusowego rozprowadzają w kruchcie tygodniki katolickie „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Także dzisiaj u naszych Braci możemy złożyć do puszki dobrowolne ofiary dla pokrzywdzonych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Nasza parafia archikatedralna od ponad trzech lat jest w projekcie Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy szopce. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. W tym celu należy zgłosić się do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
  8. Ze względu na trwającą pandemię, tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii nie odbędzie się w tradycyjny sposób. Wszystkich parafian zachęcamy, by w okresie świątecznym w gronie domowników, zebrali się na wspólną modlitwę w intencji swoich bliskich i całej rodziny. Przykład i wzór takiej modlitwy (do pobrania i wydrukowania) jest umieszczony tu:   modlitwa-koleda