4 grudnia 2022
 II Niedziela Adwentu, rok A

  1. Dzisiaj o godz. 16.30 zebranie członków Żywego Różańca, również serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby należeć do naszej wspólnoty. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej w domu parafialnym. Natomiast o godz. 17.30 z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją.
  2. Rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Udział  w tzw. Roratach – Mszy św.  o świcie ku czci Matki Chrystusa – pomoże nam w religijnym przeżywaniu tego świętego czasu. W naszej Bazylice – Roraty są odprawiane we wszystkie dni powszednie o godz. 6.45.  
  3. Spotkanie biblijne o tym, jak tworzył się kanon ksiąg Pisma Świętego odbędzie się w najbliższy poniedziałek 5 grudnia po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.30. Spotkania zawsze są w środy, ale to wyjątkowo jest w poniedziałek, bo za tydzień w środę będą u nas rekolekcje. Od stycznia już do czerwca spotkania będą się odbywać w środy. Serdecznie zapraszamy.
  4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w każdy wtorek o godz. 19.00 za wstawiennictwem bł. Stefana   Kardynała Wyszyńskiego z błogosławieństwem Jego relikwiami. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy  Prymasa Tysiąclecia.
  5. Wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę na temat nauczania bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego,  zapraszamy  w pierwszą i trzecią środę miesiąca po   Mszy św. wieczornej na konwersatorium zatytułowane – „Prymas Tysiąclecia mówi do nas…” Kolejne spotkanie w najbliższą środę 7 grudnia w kościele.
  6. W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. przed południem według porządku dnia powszedniego tzn. o godz. 6.45, 7.30 i 8.00. Natomiast Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 19.00. Matka Boża objawiając się w tym dniu  pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. U nas w archikatedrze w godz. 12.00-13.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i będziemy modlić się odmawiając Różaniec.
  7. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę   do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy   z Cudownym Panem Jezusem.
  8. W sobotę 10 grudnia   o godz. 19.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. za tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego  oraz pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, a także w intencji ich Rodzin z udziałem Rodzin, władz państwowych i parlamentarzystów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Nasi Bracia zakonni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” oraz ,,Idziemy” do których nabycia serdecznie zachęcamy. Dzisiaj również możemy u naszych Braci nabyć album, modlitewnik i obrazki bł. Prymasa z Jego relikwią. Także dzisiaj Bracia rozprowadzają opłatki na stół wigilijny w kruchcie kościoła. Opłatek nabywany w świątyniach jest potwierdzeniem naszej więzi ze wspólnotą Kościoła. W naszej parafii nie roznosimy opłatków po domach.
  10. 10.Od samego początku wybuchu wojny na Ukrainie w naszym kościele podjęto działania, aby wesprzeć wszystkich tych, którzy cierpią z powodu utraty najbliższych zarówno na Ukrainie, jak również uchodźcom, którzy przebywają w Polsce. Dzięki ofiarności wiernych, którzy przybywają do archikatedry warszawskiej udało się zakupić i wysłać na Ukrainę kamizelki kuloodporne dla personelu medycznego zajmującego się rannymi, a także wielu osobom, które przebywają w Polsce, są to przeważnie rodziny z dziećmi, a także domom zakonnym, które przyjęły pod swój dach potrzebujących. Bardzo dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać.  Również dzisiaj możemy  złożyć ofiarę na pomoc dla Ukrainy do skarbony znajdującej się w lewej nawie kościoła lub dokonać wpłaty przez ofiaromat. 
  11. 11.W dniach 11-14 grudnia pragniemy zaprosić na nasze rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.00 i 21.00, a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz.  19.00. Rekolekcje w archikatedrze dla parafian i   mieszkańców   Warszawy – poprowadzi ks. Albert Oksiędzki nasz miejscowy duszpasterz. Informujemy wcześniej  o terminie rekolekcji, aby każdy mógł wziąć w nich udział planując swoje zajęcia. Również prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich bliskich, przyjaciół i znajomych.