24 maja 2020

VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, którą czcimy jako naszą Orędowniczkę u Boga w niebie. Zachęcamy do udziału w  nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.
  2. W najbliższą środę  o godz. 8.00 zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji zmarłych z odczytywaniem ich Imion, którzy zostali powierzeni naszej modlitwie w wypominkach. Serdecznie zapraszamy.
  3. W ramach przygotowań duszpasterskich do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego każdego 28 dnia miesiąca w naszej archikatedrze o godz. 19.00 jest odprawiana Msza św., a  następnie prelekcja jednego z zaproszonych gości oraz modlitwa przy grobie Prymasa Tysiąclecia. W najbliższy czwartek zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św., której będzie przewodniczyć Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, a następnie na prelekcję prof. Krzysztofa Koehlera pt. „Wizja obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski”.
  4. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00.  Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy krucyfiksu z Cudownym Panem Jezusem.
  5. Jeśli ktoś potrzebowałby jakiekolwiek pomocy, zwłaszcza osoby starsze i schorowane, przy robieniu zakupów, dostarczeniu leków itp. to prosimy o zgłaszanie do kancelarii parafialnej lub pod numer telefonu 530 872 515.
  6. Na czas epidemii zawieszamy nasze spotkania w grupach i wspólnotach. Prosimy także, aby w miarę możliwości skorzystać  z sakramentu pokuty i pojednania. Komunia św.wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w tym roku do 7 czerwca. Do kancelarii parafialnej przychodzimy tylko w sprawach koniecznych, w pozostałych sytuacjach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
  7. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, także tygodnik „Idziemy”, do których nabycia serdecznie zachęcamy. Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła.
  8. Można także zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020. Modlitwa z racji rocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także za zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii. Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego.
  9. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  10. Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii złożyli ofiarę na utrzymanie archikatedry warszawskiej  i na rzecz dzieł charytatywnych, które prowadzimy. Ofiary były składane do puszek lub przez wpłatę na konto parafialne. Wszystkim naszym Darczyńcom z całego serca – Bóg zapłać.
galeria zdjęć tegorocznego Grobu Pańskiego:

https://katedra.mkw.pl/grob-panski-2020/