22 listopada 2020

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, rok A 

  1. Zapraszamy do udziału we Mszy św. zbiorowej, która jest odprawiana w piątki o godz. 19.00. Przed Mszą św. modlimy się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencje na tę Mszę św. możemy składać do puszki znajdującej się przy kaplicy  Baryczków.
  2. W ramach przygotowań duszpasterskich do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego każdego 28 dnia miesiąca w naszej archikatedrze jest odprawiana Msza św. w intencji dobrych owoców beatyfikacji w naszym życiu. Serdecznie zapraszamy na Mszę św.  w najbliższą sobotę na godz. 19.00, a po Mszy św.  odmówimy modlitwę w kaplicy Prymasa Tysiąclecia. Mszy św. będzie przewodniczyć i wygłosi homilię o. prof. Janusz Zbudniewek – ze Zgromadzenia Ojców Paulinów.
  3. Jeszcze przyjmujemy tzw. wypominki. Modlitwa wspominkowa jest wyrazem naszej wdzięczności wobec tych naszych bliskich zmarłych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Wypominki jednorazowe składamy do puszki w nawie bocznej naszego kościoła, a roczne możemy zgłaszać do Braci Serca Jezusowego w zakrystii. W wypominkach rocznych modlimy się za naszych zmarłych na Mszy św. o godz.  8.00 w każdą III środę miesiąca przez cały rok, natomiast wypominki jednorazowe będą czytane do końca listopada na Mszach św.  o godz. 19.00.
  4. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2021. Modlitwa z  racji rocznic ślubnych czy też w różnych potrzebach naszych lub naszych bliskich, a także w intencji zmarłych z naszych rodzin jest najwspanialszym darem duchowym dla tych wszystkich, których polecamy Bogu w trakcie Eucharystii. Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego.    
  5. Nasza parafia archikatedralna od ponad trzech lat jest w projekcie Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu. Okres ten należy uznać za czas pobożnego i radosnego oczekiwania na podwójne przyjście Jezusa Chrystusa. Ma to być czas radosnego oczekiwania na nowe życie; rodzące się życie Jezusa w Betlejem i nasze życie dopełnione w powtórnym przyjściu Pana.
  7. Akademickie Stowarzyszenie Katolickie SOLI DEO zaprasza młodzież i studentów na rekolekcje adwentowe „na dobry początek” zatytułowane: „Skandale. I co dalej?” Nauki rekolekcyjne poprowadzą wikariusze naszej parafii: ks. Bartosz i ks. Maciej w przyszłą niedzielę 29 listopada, poniedziałek 30 listopada i wtorek 1 grudnia na Mszach Świętych o godzinie 19. Studenci od ponad roku działają przy naszej Archikatedrze i serdecznie zapraszają do udziału w rekolekcjach. Chętnych studentów, którzy chcieliby poznać główne założenia i dołączyć do Stowarzyszenia, zapraszamy na spotkanie otwarte we wtorek – 1 grudnia po zakończeniu Mszy Świętej rekolekcyjnej.
  8. Mimo panującej pandemii pragniemy zaprosić na nasze rekolekcje Adwentowe dla Warszawy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w każdą niedzielę Adwentu, poczynając od pierwszej, czyli 29 listopada według następującego porządku. Na Mszy św. o godz. 11.00 – dla miłośników liturgii, o godz. 18.00 – dla poszukujących i o godz. 21.00 dla młodych (biblijne). Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Informujemy wcześniej o terminie rekolekcji, aby każdy mógł wziąć w nich udział planując swoje zajęcia. Również prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich bliskich, przyjaciół i znajomych.
  9. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. W związku z zaostrzeniem dyscypliny epidemicznej przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele i zachowaniu właściwego dystansu. W naszej świątyni  może przebywać aktualnie około 100 wiernych.