Aktualności

Ogłoszenia

DWUDZIESTA PIĄTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA 23.09.2018

1. Przygotowanie osób dorosłych do sakramentu bierzmowania, rozpoczniemy jutro w poniedziałek   24 września o godz. 19.30 w salach nad zakrystią. Zapisy chętnych przyjmujemy w kancelarii oraz drogą elektroniczną.

2.  W piątek 28 września o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Tradycyjnie po Mszy św. w kaplicy Prymasa Tysiąclecia zostania odmówiona modlitwa o dar beatyfikacji.  Zapraszamy.

3. Także w piątek rozpoczniemy  w  naszej archikatedrze doroczną trzydniową adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek i sobotę o godz. 18.30 odprawimy nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Natomiast o godz. 19.00 Msza św. o Tajemnicy Eucharystii.  W niedzielę naszą adorację rozpoczniemy o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Przygotowania dla osób dorosłych do przyjęcia sakramentu Chrztu św. Eucharystii i Bierzmowania rozpoczniemy w naszej Archikatedrze Warszawskiej 27 września o godz. 17.30 w sali w domu parafialnym przy ul. Kanonia 6. Wszyscy zainteresowani mogą się zapisywać w kancelarii parafialnej lub drogą elektroniczną. 

5. Już możemy zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019.  Msze św. można zamawiać  w zakrystii u Braci Serca Jezusowego. Także jest możliwość zarezerwowania wymarzonego terminu dotyczącego zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 i 16-18.  

6. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas – Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8. Osoby, które w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowania do sakramentu małżeństwa w ramach Wieczorów dla Narzeczonych. Pierwsze spotkanie odbędzie się  9 października o godz. 18.00  w sali nad zakrystią / wejście od ulicy Jezuickiej/. Wieczory dla narzeczonych są prowadzone w ramach obowiązkowego kursu przedmałżeńskiego i ten kurs zaliczają. Zapisy chętnych przyjmujemy w kancelarii.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Szymanowa w sobotę 13 października. W programie Msza św. w kaplicy św. Maksymiliana Kolbe, indywidualna modlitwa w nowej kaplicy adoracyjnej, muzeum oraz wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Jałowieckiej. Wyjazd autokarem z parkingu pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim o godzinie 9.00. Powrót popołudniu. Koszt  50 zł. Zapisy w zakrystii.

10. Dzisiaj jest sprawowany uroczysty obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie pary małżeńskie – niezależnie od stażu małżeńskiego - do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na dalsze lata wspólnego życia.

 
Podziemia otwarte do zwiedzania

Zapraszamy do zwiedzania krypt i ścieżki dydaktycznej w podziemiach katedry.

Wejście możliwe jest za pobraniem biletu u Braci Serca Jezusowego posługujących w katedrze.

 

 

 

 
Św. Zygmunt Szczęsny Feliński

11 października 2009 w Rzymie odbyła się kanonizacja
ABP. ZYGMUNTA  SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO,
arcybiskupa warszawskiego
Msza św. z modlitwami osobistymi za przyczyną św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego odprawiana jest w każdą środę o 19.00.

Prośby, dziękczynienia można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub położyć je w koszyku przy Kaplicy Literackiej przed Mszą św. środową.

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 


 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00