Aktualności

Ogłoszenia

SZESNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA  21.07.2019


1. Trwa cykl koncertów organowych w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu – Organy Archikatedry. Dzisiaj wystąpi artystka z Włoch – Alessandra Mazzanti. W programie utwory: Josefa Gabriela Rheinbergera, Marco Enrico Bossiego, Felixa Mendelssohna-Bartholdyego, Theodora Duboisa. Początek koncertu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.Koncerty odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia aż do 22 września włącznie. Dokładny plan koncertów znajdziemy na plakatach  w kruchcie naszej świątyni. Już również pragniemy zaprosić na koncert w przyszłą niedzielę na którym wystąpi – Giampaolo Di Rosa  z  Włoch.

2. W czwartek 25 lipca będziemy obchodzić dzień rowerzystów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. W tym dniu tradycja wspomina też św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej okazji Komisja Episkopatu Polski ds. Misji , która wspiera misjonarzy w zakupie środków transportu, zbiera dobrowolne ofiary do puszek w ramach akcji – Podaruj i Ty polskim misjonarzom 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże. Ofiary możemy składać do puszki u naszych Braci przy wyjściu z katedry w kruchcie. Każdy darczyńca będzie obdarowany miłą pamiątką z wizerunkiem św. Krzysztofa.

3.  W przyszłą niedzielę 28 lipca o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Tradycyjnie po Mszy św. w kaplicy Prymasa Tysiąclecia zostania odmówiona modlitwa o dar beatyfikacji.  Zapraszamy.

4. Nasza parafia archikatedralna włączyła się do programu Caritas –  Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Pomagamy rodzinie Cherchian z Aleppo, którzy są ormiańskimi chrześcijanami. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy kaplicy Kard. Hlonda po lewej stronie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Bracia Serca Jezusowego – posługujący w naszej świątyni – rozprowadzają tygodniki katolickie: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, a  także tygodnik „Idziemy”, do których nabycia serdecznie zachęcamy.
 
Podziemia otwarte do zwiedzania

Zapraszamy do zwiedzania krypt i ścieżki dydaktycznej w podziemiach katedry.

Wejście możliwe jest za pobraniem biletu u Braci Serca Jezusowego posługujących w katedrze.

 

 

 

 
Św. Zygmunt Szczęsny Feliński

11 października 2009 w Rzymie odbyła się kanonizacja
ABP. ZYGMUNTA  SZCZĘSNEGO FELIŃSKIEGO,
arcybiskupa warszawskiego
Msza św. z modlitwami osobistymi za przyczyną św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego odprawiana jest w każdą środę o 19.00.

Prośby, dziękczynienia można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub położyć je w koszyku przy Kaplicy Literackiej przed Mszą św. środową.

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 


 
 
Bazylika Archikatedralna w Warszawie
p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
ul. Kanonia 6, 00-278 Warszawa
tel. 22 831 02 89

Msze św. w niedziele
godz. 8:00, 9:30, 11:00 (Suma),
12:30, 18:00, 19:00, 21:00

Msze św. w dni powszednie
godz. 7:00, 7:30, 8:00, 19:00